• Tüm Kategoriler
  • JBL GOLD PEARLS 58 g.100 ML F/NL PREMİUM İNCİ YEM SKT:08/2023

   JBL GOLD PEARLS 58 g.100 ML F/NL PREMİUM İNCİ YEM SKT:08/2023
   Görsel 1
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Ürün kodu :112-40634

   Ürün Adı: JBL GOLD PEARLS 58 g.100 ML F/NL PREMİUM İNCİ YEM SKT:08/2023  SKT:08/2023

   Suda batan yem taneleri.
   Bu balıkların ihtiyaçlarını karşılamak için, rüşeym, soya ve balıktan elde edilen yüksek düzeyde sebze ve hayvan proteinlerinden elde edilmiş özel bileşim.
   Azaltılmış fosfat içeriği sayesinde daha düşük düzeyde su
   kirliliği.
   Ayrıca JBL NovoPearls Click için de yedek kutu olarak kullanılabilir.
   Japon balığı türleri suyun yüzeyine yakın noktalarda beslenir. Bu beslenme sırasında da genellikle hava yutarlar ve bu da istemeden karınlarının şişmesine yol açar. Buna bağlı olarak aşağı-yukarı ve garip bir şekilde yüzmeye başlarlar. Bu durum bir hastalık belirtisi değildir; yalnızca "garip" beslenme şekillerinden ileri gelen bir durumdur.
   JBL GoldPearls suda batan yemlerdir, böylece balıklarınızın hava yutmasının basit bir yöntemle önüne geçilir!
    
   Ürün tipi
   Ana besin
   Analiz bileşenleri
   Ham protein43.00 %
   Ham Yağ7.30 %
   Ham lif1.90 %
   Ham kül10.50 %
   nem içeriği8.00 %
   Katkı maddeleri
   Renklendiriciler
   Astaksantin E161 gıda boyası
   Antioksidanlar
   E 306 (doğal vitamin E özleri)
   Vitaminler, provitaminler ve aynı etkiyi sağlayan diğer kimyasal maddeler (1000 gr'da)
   Vitamin A25000 I. E.
   Vitamin D32000 I. E.
   Vitamin E300 mg
   Vitamin C(stabil)200 mg
   Bileşenler
   Yumuşakçalar ve kabuklular19.70 %
   Tahıllar4.90 %
   Sebzeler13.30 %
   Balık ve balık yan ürünleri25.60 %
   Balık Proteini Konsantresi
   Alg8.90 %
   Sebze yan ürünleri26.40 %
    
    
    
    
   JBL Havuz Yemlerini Özel Yapan Nedir?                                                                    JBL araştırma ekibi yem bileşimine temel olarak,her ikisi de genellikle havuzlarda beslenen koi ve japon balıklarının beslenmesi hakkındaki bilimsel bulguları esas almıştır.                                                                                                                              Dr. Sandra Lechleiter gibi veteriner hekimler koi yemi için protein / yağ oranının 4:1  oranının olması gerektiğine inanmaktadır.Daha yüksek yağ içeriği karaciğerin yağlanarak bozulması riskine neden olur ve bu nedenle önüne geçilmelidir.JBL ipekböceği (JBL Koi Delikat) gibi ürünleri temel yem olarak değil,lezzetli lokmalar halinde nitelendirmektedir.Koi yemlerinin içeriği dahi koibalığının boyutuyla bağlantılıdır.Genç koi lerin metabolizması tam olgunluktaki koi lerden çok daha hızlıdır ve bu nedenle daha yüksek bir protein içeriği gerekmektedir.Havuz balıkları için çok ucuz yemlere güvenen son kullanıcılar genellikle ticari balık çiftliklerinden gelen yemleri alırlar.Sıklıkla,bu yemin örneğin alabalık gibi avcı balıkları kısa sürede şişmanlatması gerekirken hem etobur hem de otobur olan koi ve Japon balıkları için kesinlikle uygun olmadığını fark etmek için geç kalınır.                                                       Aynı mantıkla hareket ederek,mersin balıkları ve benzerleri de özel bir yeme ihtiyaç duyar.Çünkü ağırlıklı olarak dibe yakın olan küçük hayvanlar ile beslenirler.JBL PondSterlet yeminin geliştirilme nedeni kesin olarak budur.                                               Sadece bu da değil,JBL Ar-Ge ekibi soğuk mevsimler için de yem geliştirmeyi unutmamıştır.JBL Pond Energil,tüm soğuk mevsim boyunca gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir "kış yemidir".Sindirim sisteminde uzun süre kalmayan ve sindirime hazır halde malzemelerden yapılmıştır ve düşük ısılarda sindirim sistemleri yavaş çalışmasına rağmen,hayvanları güçlendirir.Hayvanlar açlık belirtisi ve hareketlilik gösterdiği sürece balıklara verilebilir.                                                              JBL araştırma ekibi yem bileşimine ek olarak,her ikisi de genellikle havuzlarda beslenen Koi ve Japon balıklarının beslenmesi hakkındaki bilimsel bulguları esas almıştır.
   JBL Balık Yemleri - Dünya Çapındaki En Üst Kalite
      Özel Seçilmiş Hammaddeler : Kılçıktan Kaynaklanan yüksek düzeyde fosfat içeren yüksek düzeyde fosfat içeren büyük miktarda balık artığıyla üretilen ucuz balık unu yerine,JBL artık ve ucuz balık unu içermeyen saf balık proteini kullanır.Ancak,o zaman fosfat seviyelerini düşük ve kesinlikle dengelenmiş şekilde tutabilmek için mineral kaynağı olarak dikkatlice ölçülmüş miktarda kılçık unu proteine eklenir.
       Balık Irklarını Korur : JBL balık yemlerini üretmek için bir tane bile balık yakalamaz!Biz sadece balık filetosu üretiminden arta kalan balık parçalarını kullanırız ve prensibimiz şudur : büyük filetolar insanlar için,küçük filetolarsa akvaryum balıklarımız için!Bu şekilde hem yüksek  fosfat içeren balık unu kullanımını engellemiş,hem de yüksek kaliteli saf balık proteini kullanmış oluruz.Sırası gelmişken,balık işleme prosedürü Güney Fransa'da yapılmaktadır.JBL,nesli tehdit altında olan balık ırklarından bütün halde balık alıp işlemeyi reddeder. 
       Geniş İçerik Çeşidi : Kimin Buzdolabında 54 farklı donmuş ya da canlı gıda çeşidi bulunur?Örneğin JBL NovaBel temel yemi toplamda 54 farklı doğal hammadde içeren,7 ayrı pul (flake) içermektedir.Balıklar vahşi hayatta bu çeşitlere alışıktırlar ve akvaryumda daha azını almamalıdırlar!
       Modern ve Hassas Üretim : JBL en yeni üretim tesislerine milyonlarca Euro yatırım yapmıştır ve bu sayede pul yemler ve granüller,tabletler ve çubuklar üretim aşamasında değerli içeriklerini asla kaybetmez.15.000 kilogramlık tamburda (silindirde) pul yemler toplanır ve üretimin hemen ardından hava geçirmez kazanlarda mühürlenmiş bir şekilde saklanır.Bu da vitaminlerin korunmasını sağlar.
       Yüksek kaliteli paketleme ve sızdırmazlık : Hiç yem kutularımızı kapatan herhangi bir JBL folyo kapağını yırtmayı denediniz mi?O zaman bunun neredeyse imkansız olduğunu biliyorsunuzdur!Burada da JBL en üst kalitede malzemelere yatırım yapmıştır ve bu sayede kapalı kutular içerisindeki yüksek yem kalitesi uzun bir süre garantilenmektedir.Kutuların kendisi de yemleri ışık ve havadan koruyacak yüksek kaliteli plastikten yapılmıştır.
   Laboratuarda ve doğada yapılan araştırmalar : Vahşi yaşamdaki en iyi "kobaylar" balıklardır!Bu nedenle JBL,ürün geliştirme esnasında düzenlenmekte olan araştırma gezilerinde yem prototipleri ile yapmış olduğu yemleme denemelerinin sonuçlarını araştırmalarına dahil eder.Bu sonuçlar da JBL yemlerinin yüksek düzeyde benimsenmesidir.
                                                          Daha azına razı olmayın!

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu112-40634
   MarkaJBL
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   4014162004741

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.