• Tüm Kategoriler
  • Jbl Proscape FE Microelements 250 ML Bitki Gübresi

   Görsel 1
   PlatinPuan : 112.708
   Fiyat:
   127,25 TL + KDV
   İndirimli Fiyat (%6,8) :
   118,64 TL + KDV
   Kazancınız 8,61 TL
   KDV Dahil:
   140,00 TL
   46,67 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   1

   Ürün kodu :111-21111

   Ürün Adı: Jbl Proscape FE Microelements 250 ML Bitki Gübresi  Gübresi

   JBL ProScape Fe +Microelements
   Bitkilerin ihtiyacı olan demir, potasyum, magnezyum ve tüm iz elementleri içeren temel gübre.
   Nitrojen ve fosfor içermeyen (ayrıca eklenebilir), bütün akvaryum bitkileri için tam bakım ürünü. Sık bitki içeren proscaping akvaryumları için geliştirilmiştir.
   Dozaj aydınlatma ve suya eklenen karbondioksit miktarına göre değişiklik gösterir.

   Neden JBL ProScape gübre ürünlerini kullanmalıyım?

   Sağlıklı bir bitki gelişimi için üç temel öğe vardır: Işık kaynağı, CO2 kaynağı ve yeteri/optimal miktarda mineral besin desteği. Bu besin desteği Liebig'in Asgariyet Kuralı'na göre belirlenir. Bu kurala göre, mikro ya da makroelement olsun, bitki en az miktarda aldığı besin oranında büyüyebilir. Mikroelementler bitkinin ufak miktarlarda ihtiyaç duyduğu iz elementlerken, makroelementler ise büyümek için daha fazla miktarda ihtiyaç duyduğu elementlerdir.

   Yoğun bitki bulunan akvaryumlarda hem mikro hem de makroelementler büyük miktarlarda tüketilir. Özellikle de balık popülâsyonu düşükse, mikroelementlerin ve nitrojen, fosfor ve potasyum gibi makroelementlerin seviyeleri hızla düşer.

   İyi miktarda ışık alan ve bitki bulunan akvaryumlarda önerilen seviyeler şunlardır:

   CO2: 20-35 mg/l; Nit-rat nitrojen (NO3): 10-30 mg/l; Potasyum (K): 10-30 mg/l; Fosfat (PO4): 0.1-1.5 mg/l; Demir (Fe): 0.1-0.5 mg/l; Magnezyum (Mg): 5-10 mg/l

   JBL ProScape Fe +Microelements adlı ürün mükemmel bir şekilde dengelenmiş formülünde gerekli bütün iz elementleri içermektedir ve mikroelementlerin temel bir şekilde bitkilere verilmesi için idealdir.

   Makroelementler ise kolay bir şekilde JBL ProScape NPK Macroelements yardımıyla ya da nitrojen, fosfor, potasyum ve magnezyum elementlerinin ayrı bir şekilde suya katılmasıyla bitkilere sağlanabilir. Eğer elementlerin ayrı ayrı suya katılması yöntemi tercih edilirse su değerlerinin JBL Test setleri yardımıyla düzenli olarak ölçülmesi tavsiye edilir.

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu111-21111
   MarkaJBL
   Stok DurumuVar
   4014162211118

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.